Kontakta oss

VD/Delägare


Dick Grip

Marknad, försäljning

070 – 85 70 640

dick.grip@ufs.nu

Byggchef/Delägare


Fredrik Johansson

Byggentreprenader

070 – 56 42 424

fredrik.johansson@ufs.nu

Driftschef/Projektledare


Niklas Johansson

Byggservice, Rivning, Sanering

070 – 86 97 079

niklas.johansson@ufs.nu

Driftledare


Henrik Johansson

Fuktteknik, Byggservice, Riv och Sanering

072 – 25 25 898

henrik.johansson@ufs.nu

Projektledare


Thomas Werner

070 – 62 60 261

thomas.werner@ufs.nu

Arbetsledare Bygg


Arsalan Husein

070 – 40 15 138

arsalan.husein@ufs.nu

Arbetsledare Bygg


Markus Werner

070 – 48 74 185

markus.werner@ufs.nu

Arbetsledare Fukt- och Vattenskador


Robin Berglund

070 – 74 37 482

robin.berglund@ufs.nu

Arbetsledare


Rickard Berg Johansson

073 – 54 21 336

rickard.berg@ufs.nu

Hitta till oss

UFS

Svederusgatan 3, Uppsala, Sverige

och slutligen..

Följ oss på Facebook för att se vad vi sysslar med för tillfället!

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Det är spännande och lärorikt för UFS få vara med i detta projekt där man känner historiens vingslag. Se merSe mindre

1 månad sedan
Det är spännande och lärorikt för UFS få vara med i detta projekt där man känner historiens vingslag.

Idag får saneringsgruppen trotsa kylan och lägga fokus på
Snö & Isborttagning på våra kunders fastigheter.
Se merSe mindre

2 månder sedan
Idag får saneringsgruppen trotsa kylan och lägga fokus på
Snö & Isborttagning på våra kunders fastigheter.

Efter mycket letande!

I en fastighet från 1901 kan det vara svårt hitta klinker som har samma struktur och liknar det som legat i huset i alla dessa år.

Till slut fann vi ett parti och som monterades med ett fantastiskt resultat.

www.ufs.nu
Se merSe mindre

4 månder sedan
Efter mycket letande!I en fastighet från 1901 kan det vara svårt hitta klinker som har samma struktur och liknar det som legat i huset i alla dessa år.Till slut fann vi ett parti och som monterades med ett fantastiskt resultat.www.ufs.nu

Även fastigheter från sekelskiftet kan få vattenskador!!

Då hjälper gärna UFS ByggService fastighetsägaren och tar hand om skadan.
Från skadeutredning – rivning – torkning till återställning.

Här återställer vi en takskada till sitt ursprungliga skick med bl.a puts på vassmatta.

Alltid motiverande & lärorikt att få vara med och utföra uppdrag i Uppsalas äldre fastighetsbestånd.
Se merSe mindre

4 månder sedan
Även fastigheter från sekelskiftet kan få vattenskador!!Då hjälper gärna UFS ByggService fastighetsägaren och tar hand om skadan.
Från skadeutredning - rivning - torkning till återställning.Här återställer vi en takskada till sitt ursprungliga skick med bl.a puts på vassmatta.Alltid motiverande & lärorikt att få vara med och utföra uppdrag i Uppsalas äldre fastighetsbestånd.
Läs in fler